• Ściągacze warsztatowe

Pojęcie ściągacze warsztatowekojarzą się często, zwłaszcza osobom spoza branży motoryzacyjnej, z narzędziami stosowanymi w zakładach tapicerskich. Tymczasem ściągacze takie służą również do usuwania łożysk, sworzni czy przegubów, a zatem do elementów o wiele solidniejszych i mocniejszych niż tapicerskie spinacze. Każdy profesjonalny mechanik dobrze wie, że w jego warsztacie przydają się właśnie ściągacze warsztatowedo profesjonalnego użytku. Niezależnie od tego, jak wiele maszyn ułatwiających pracę mechanikom powstaje, narzędzia ręczne prawdopodobnie zawsze będą obowiązkowym elementem wyposażenia warsztatów. Wśród nich królują oczywiście ściągacze przegubów oraz inne ściągacze warsztatowe. Wyposaż swój warsztat w różnorodne ściągacze najwyższej jakości na sellnet.pl!

Rodzaje ściągaczy

Oprócz wymienionych już powyżej ściągaczy warsztatowychdo sworzni, przegubów i łożysk, na rynku znajdują się również między innymi ściągacze do sprężyn. Trudno wyobrazić sobie ściąganie wielu elementów w autach za pomocą nowoczesnych maszyn, chociażby dlatego, że znajdują się w zakamarkach, gdzie mechanik może dostać się jedynie za pomocą własnych rąk wyposażonych w manualne narzędzia. Należące do nich ściągacze warsztatowesą zatem nieodzowne w każdym tego typu zakładzie. Polecamy na przykład dwuramienny ściągacz do demontażu oraz rozłączania przegubów napędowych półosi. To bardzo uniwersalny sprzęt, przeznaczony do pracy w przypadku popularnych samochodów osobowych z napędem na przednie koła. Naturalnie specjalistyczne samochodowe ściągacze warsztatowesłużą między innymi także do ściągania tapicerki w autach. Ściągacz do przegubów półosi nie wystarczy, dlatego warto zainwestować również w obszerny zestaw ściągaczy warsztatowych, obejmujących ściągacze do różnych, popularnych elementów. W poręcznej walizce znajduje się zatem ściągacz do końcówek drążków kierowniczych, a ponadto – ściągacz do sworzni kulistych lub przeznaczony do wahaczy. 

Zalety ściągaczy warsztatowych

Produkty dostępne na sellnet.pl powstają z najwyższej jakości materiałów. Ściągacze warsztatowewe wspomnianym zestawie wyprodukowane zostały z najlepszej stali CrV. Dzięki ich zastosowaniu z łatwością można usunąć poszczególne drobne elementy bez ryzyka uszkodzenia zarówno samych ściąganych elementów, jak i części z nimi sąsiadujących. Przy pomocy profesjonalnych ściągaczy demontaż przebiega łatwo, sprawnie i bezpiecznie. Ściągacze warsztatoweod sellnet.pl czekają zarówno na profesjonalistów jak i domorosłych mechaników-amatorów!